AoC RM Oyun Stratejileri

[Alliance]RA_Berk

Escrito 21 de enero de 2013 - 14:51
peki hocam benim sıkıntım çok büyük özelden ilgilenir misin benimle
Enlace | Responder | Citar
 SaoLs

Escrito 22 de enero de 2013 - 13:39
Hocam bence hangi askerlerin hangi askerlere üstün olduğunu, saldırırken ırklara göre hangi asker kombinasyonu ile gidilmesi ( mesela arbalest ile ram ) gerektiğini yazarsan yararlı olur diye düşünüyorum.
 MaGNi

Escrito 22 de enero de 2013 - 16:05
SaoLs wrote:
Hocam bence hangi askerlerin hangi askerlere üstün olduğunu, saldırırken ırklara göre hangi asker kombinasyonu ile gidilmesi ( mesela arbalest ile ram ) gerektiğini yazarsan yararlı olur diye düşünüyorum.

Evet aslında oyunda acemi olanlar için fayda sağlayabilir. Askerlerin özelliklerinden ve kullanış amaçlarından biraz bahsediyim.

*Pikemans : Bu unitler çoğunlukla at karşıtı olarak basılır. Aztecle Castledan +4 upu aldığın zaman pikeler +8 atack ile normal asker gibi savaşabilir, en azından önde çerez olarak kullanırsın.

*Champions: Çoğu infantry'e (piyade) karşı etkilidirler.

*Eagle Wariors: Ok'a karşı armorları kuvvetli olduğu için okçulara karşı basılır. Üstelik rakibin ekonomisine saldırdığın taktirde en az hussarlar kadar hızlı mahvederler.

*Scouts: Scout genelde susuz maplarda tercih edilir. Eğer rakibin haritası açıksa iyi bir silah olarak kullanılabilir. Aslında çoğunluk olarak fedual age de basılır, çünkü hızlı olduğundan dolayı rakipten asker veya işçi seri bir biçimde kesebilirsin. LightCavalary/Hussar ise genelde skirmisher'a veya zayıf okculara karşı basılır. Bazı durumlarda ise rakibin ekosunu raidlemek için fazla miktarda (et fazlaysa) basılır. Eğer dediğim gibi etiniz fazlaysa pahalı ordunun (örneğin Cavalary Archer/Mangudai) önünde çerez olarakda kullanabilirsiniz.

*Knights: Okçulara ve piyadelere (halberdier haric) karşı etkilidirler.

*Camel: Atlı birimlerine karşı kullanılır. Halberdier'a karşı paladinden daha zayıftır.

*Archers: Bu unitler ise genelde infantry (piyade) karşıtı basılır. Ama okçu sayısı fazla olduğu taktirde diğer unitleride yenebilirler.

*Skirmisher: Skirmisher genelde okcu/handcooner ve pikeman'a karşı iyi bir silahtır.

*Onegars: Kalabalık okçulara karşı etkilidir.

SaoLs

Escrito 23 de enero de 2013 - 11:25
Hand Cannoner: piyadelere karşı etkilidirler, sikmisherele karşı zayıftır.
 MaGNi

Escrito 23 de enero de 2013 - 13:07
SaoLs wrote:
Hand Cannoner: piyadelere karşı etkilidirler, sikmisherele karşı zayıftır.

Bu arada Signature'ni beğendim *.*
 SaoLs

Escrito 23 de enero de 2013 - 13:50
Sagopa Kajmer'in şarkı sözü...

Bende bir kaç ekleme yapayım. Türk ile imperialde saldırırken en iyi kombinasyon ( yanlışım varsa düzeltin Magni ) Hand cannoner ( buna jannassary de dahil), bombard cannon ve hussar 3'lüsü. yeri gelmişken Hand cannonlar huskarlara( gots'un özel ırkı) karşı en etkili askerlerdir.
 TheDevition

Escrito 24 de enero de 2013 - 13:24
Arkadaşlar bu patrol olayını anlatabilecek var mı acaba?
 MaGNi

Escrito 24 de enero de 2013 - 16:28
Arkadaşlar bu patrol olayını anlatabilecek var mı acaba?

Patrol, Askerlerin tıklamıs oldugun bayrak boyunca düzenli olarak gidip gelme mesafesidir. Patrolun kullanış amaclarından bazıları orduyu sıkıştırmak ve düzenli olarak saldırmaktır. Okçu veya uzaktan atan askerleri Stand Ground da iken, yakından savaşan askerleri ise atackta patrol vermeni tavsiye ederim.
 42_ATOM

Escrito 25 de enero de 2013 - 00:29
1v1 oyunda karşılıklı sc bastık bi ara okçuya döneyim dedim sonra baktım adam çok sc basıyo vazgeçip ky basmaya karar verdim.Sonrası oyunda saklı.:D
http://www.voobly.com/match/view/7843804
 MaGNi

Escrito 25 de enero de 2013 - 12:29
42_ATOM wrote:
1v1 oyunda karşılıklı sc bastık bi ara okçuya döneyim dedim sonra baktım adam çok sc basıyo vazgeçip ky basmaya karar verdim.Sonrası oyunda saklı.:D
http://www.voobly.com/match/view/7843804

Açıkçası Castle'a adamdan önce atlaman pek bişey ifade etmemiş. Çünkü ne adamın ekonomisine zarar verebilmişsin nede askerlerini kesebilmişsin. Rakibin her zaman senden fazla askeri vardı bu yüzden kaybetmişsin :)
 TheDevition

Escrito 25 de enero de 2013 - 13:30
Teşekkürler hocam, bu arada ek bir şey daha sormak istiyorum. Ben çok güzel gelişebiliyorum recordlardaki gibi ekonomi yönünden ama savaş olayına pek konsantre olamadığım için sıkıntı yaşıyorum. Açıkcası ne zaman asker basmaya başlayacağımı, upgrade yapacağımı kestiremiyorum. Genellikle fast castlea gidiyorum BF gibi maplerde. Bu konuyla ilgili tavsiye verebilir misin?
 MaGNi

Escrito 25 de enero de 2013 - 15:37
Teşekkürler hocam, bu arada ek bir şey daha sormak istiyorum. Ben çok güzel gelişebiliyorum recordlardaki gibi ekonomi yönünden ama savaş olayına pek konsantre olamadığım için sıkıntı yaşıyorum. Açıkcası ne zaman asker basmaya başlayacağımı, upgrade yapacağımı kestiremiyorum. Genellikle fast castlea gidiyorum BF gibi maplerde. Bu konuyla ilgili tavsiye verebilir misin?

Upgradeler konusunda bol bol record game izlemeni ve yapılan hamlelere dikkat etmeni tavsiye ederim. Ekonomomi yaparken savaşma olayına gelince bu pratikle hal oluncak bişey. Ne kadar sık oynarsan o kadar çok adapte olursun.
 SaoLs

Escrito 26 de enero de 2013 - 20:48
Patolde ki adamların yanından düşman askeri geçerken onların peşine takılıp patrolun dışına çıkar mı? birde domuz çalarken shift mi patrol mu daha kullanışlı?
 FoxValentine_

Escrito 28 de enero de 2013 - 12:07
SaoLs wrote:
Patolde ki adamların yanından düşman askeri geçerken onların peşine takılıp patrolun dışına çıkar mı? birde domuz çalarken shift mi patrol mu daha kullanışlı?

Patrol bozulup 1-2 saniye sonra tekrar eski kıvamını alır. Domuz çalarken sadece mouse hareketleri ile çalarsın, patrol veya shift kullanmazsın.
 SaoLs

Escrito 28 de enero de 2013 - 20:18
Patrol bozulup 1-2 saniye sonra tekrar eski kıvamını alır. Domuz çalarken sadece mouse hareketleri ile çalarsın, patrol veya shift kullanmazsın.

bir yerde okumuştum patrol ile domuz çekme hk diye. peki hem tc ile ilgilenip hem domuzu çekebiliyor musunuz?

12[3]4
Mostrando 31 - 45 de 48 mensajes
Saltar a Foro:
1 Usuario(s) están leyendo este tema (en los últimos 30 minutos)
0 miembros, 1 invitados

What's popular right now: